Menu
Menu
Filter
Your Cart

Maty Edukacyjne

Maty edukacyjne

Dla dziecka najlepszym placem zabaw jest podłoga. To tam może poznawać świat z innej perspektywy, niż z ramion rodzica. Żeby malec był całkowicie bezpieczny, należy mu jednak zapewnić odpowiednią przestrzeń do rozwijania swoich zdolności. Mata edukacyjna od Baby Tiger sprawdzi się w tej roli znakomicie. Nie tylko zapewni dziecku wygodne miejsce do zabawy, ale także umożliwi mu komfortowe ćwiczenia (np. podnoszenie głowy, naukę raczkowania czy wstawania). Twój maluch nie lubi leżeć na brzuchu? Zachęć go do tej aktywności przy pomocy jednej z naszych ciekawych mat edukacyjnych!

W naszej ofercie znajdziesz zarówno klasyczne maty edukacyjne dla dzieci, jak i maty edukacyjne piankowe. Nasze produkty są wielofunkcyjne - jednym z naszych bestsellerów jest mata edukacyjna TROPICANA, która ma podnoszone boki oraz dołączone zabawki. Posłuży więc dziecku od pierwszych tygodni życia i będzie mu towarzyszyć przez kolejne miesiące. Maty na podłogę dla dzieci Baby Tiger zrobione są z materiałów, które łatwo wyczyścić. Zarówno kolory, jak i akcesoria, zachęcają dziecko do podnoszenia główki oraz wyciągania rączek. Pomóż swojemu maluszkowi rozwijać się poprzez zabawę!

Klasyczne maty edukacyjne dla niemowląt

Maty edukacyjne dla dzieci pozytywnie wpływają na rozwój malucha. Wspierają go zarówno w zakresie sensorycznym, jak i ruchowym. To element wyprawki, który zapewnia rozwój poprzez zabawę. Jest to szczególne ważne dla małych dzieci, które uczą się nowych rzeczy codziennie. Do mat edukacyjnych dołączane są pałąki z zabawkami - często znajdziesz wśród nich szeleszczące lub grzechoczące elementy oraz lusterka i miękkie, piszczące książeczki. Pałąki można odczepić: wtedy mata edukacyjna idealnie nadaje się dla niemowlaków, które nie potrafią jeszcze sięgać przed siebie rączkami. Mata edukacyjna od Baby Tiger jest niezwykle miękka, dzięki czemu leżenie na podłodze nie będzie dla malucha nieprzyjemne czy bolesne. Zdejmowane zabawki zajmą Twoje dziecko na dłużej, a Tobie pozwolą odetchnąć na kilka minut. Kontrastowa mata edukacyjna z lusterkiem i ścianką (zwierzaki) dodatkowo będzie rozwijać wyobraźnię dziecka, a rodzicom da dużo inspiracji do opowiadania nowych historyjek.

Maty edukacyjne kontrastowe

Mata edukacyjna kontrastowa jest polecana dla wszystkich młodszych dzieci. Noworodki widzą około 30 razy słabiej niż dorosły człowiek. Właśnie dlatego w pierwszych tygodniach życia najciekawsze dla dzieci są kontrastowe połączenia kolorów oraz duże wzory. Maluchy widzą na samym początku niewyraźnie - to dlatego pastelowe, drobne wzory zlewają mu się w jedną niewyraźną plamę. Mata edukacyjna piankowa z kontrastowymi kolorami będzie więc strzałem w dziesiątkę - malec będzie mógł nie tylko przebywać na podłodze i ćwiczyć podnoszenie głowy, ale także będzie z zaciekawieniem poznawał nowe kształty i barwy. Tego typu produkty, zapewniają całkowitą izolację od podłogi. Są miękkie, a na dodatek zapewniają maluchowi oparcie i pomagają w nauce raczkowania i stawiania pierwszych kroków.

Maty edukacyjne - od kiedy używać?

Rodzice często zastanawiają się jaka mata na podłogę dla dziecka będzie najlepsza i od kiedy można ich używać. Wszystko zależy jednak od produktu - mata puzzle zwykle nadaje się dla dzieci od kilku miesięcy, z kolei miękkie maty z funkcją kojca i pałąkami z zabawkami można kupić dla dzieci od pierwszych tygodni życia. Maty edukacyjne wykonywane są z bezpiecznych materiałów, jednak najwięcej wsparcia w rozwoju zapewniają dziecku około 4. miesiąca życia. Właśnie wtedy malec zaczyna się interesować zawieszonymi nad głową zabawkami czy kontrastowymi obrazkami.

 

Jeżeli szukasz maty edukacyjnej, która wspomoże Twojego maluszka w rozwoju, a Tobie da chwilę wytchnienia, to przejrzyj ofertę naszych mat na podłogę dla dzieci! Na pewno wybierzesz najlepszy dla siebie i swojego dziecka model.

 

MATA EDUKACYJNA TROPICANA MATA EDUKACYJNA TROPICANA
Niedostępny -27%
TROPICANA to mata 2 w 1 – pełni funkcję suchego basenu i maty edukacyjnej. Mata edukacyjna to dla dzieci nie tylko miejsce dobrej zabawy, ale również przestrzeń do nauki podnoszenia głowy, obracania się na plecy i raczkowania. Mata TROPICANA jest pod tym względem wyjątkowa – nie tylko wyróżnia się p..
101.00zł 139.00zł
Ex Tax:101.00zł
Showing 1 to 1 of 1 (1 Pages)
Filter Products