Jej design sprawia, że mata TROPICANA będzie ozdobą każdego pokoju. Oprócz tego wzory pobudzają wyobraźnię dziecka - malec na początku uczy się rozpoznawać kolory i kształty, a w późniejszych miesiącach życia można uczyć go nazw zwierząt czy opowiadać historyjki dla urozmaicenia zabawy.

Mata edukacyjna – jaką wybrać?

Mata edukacyjna – jaką będzie odpowiednia dla dziecka?

Jej design sprawia, że mata TROPICANA będzie ozdobą każdego pokoju. Oprócz tego wzory pobudzają wyobraźnię dziecka - malec na początku uczy się rozpoznawać kolory i kształty, a w późniejszych miesiącach życia można uczyć go nazw zwierząt czy opowiadać historyjki dla urozmaicenia zabawy.

Maty edukacyjne to świetny prezent dla każdego dziecka.

Nie od dziś wiadomo, że jednym z najlepszych miejsc do zabawy dla malucha jest podłoga. Noworodki i niemowlęta koniecznie potrzebują odpowiedniej powierzchni, która zapewni wygodę i ochroni przed zimnem. Dlatego też bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się wszelkiego rodzaju maty piankowe puzzle i edukacyjne z funkcją kojca lub suchego basenu. Co warto o nich wiedzieć?

Mata edukacyjna dla niemowląt – od którego miesiąca?

Jednym z największych bestsellerów ostatnich lat są bez wątpienia są maty edukacyjne. Zapewniają one dziecku nie tylko wygodną przesteń do zabawy i poznawania świata, ale też wiele dodatkowych i rozwijających atrakcji. Wielu rodziców zastanawia się, od którego tygodnia życia można używać tego typu produktów. W teorii odpowiedź na to pytanie jest prosta, gdyż maty edukacyjne są bezpieczne nawet dla nowo narodzonych dzieci. W praktyce jednak przed ukończeniem 8.-12. tygodnia będą one w minimalnym stopniu wpływać na malucha. Dlatego też przyjmuje się, że dobrym momentem na zakup takiej zabawki jest 3.-4. miesiąc życia. Właśnie wtedy większość małych dzieci zaczyna się interesować zawieszonymi nad głową zabawkami czy kontrastowymi grafikami.

Jaką matę edukacyjną wybrać?

Popularność mat edukacyjnch dla dzieci przekłada się oczywiście na liczbę dostępnych w sklepach produktów. Mimo że pewne rozwiązania można w ich przypadku uznać za standardowe i obecne w prawie każdym modelu, to pomiędzy różnymi modelami istnieją spore różnice. Za typowe można uznać, chociażby kolorowe pałąki oraz zestawy zawieszek, lusterek i grzechotek. Rzadziej spotykane są takie elementy jak możliwość postawienia boków podstawy, które umożliwiają stworzenie kojca które posiada mata Tropicana, czy też wyposażenie w piłki i wygodną poduszkę do leżenia. Ważną cechą poszczególnych mat jest też ich wielkość, która ma znaczenie szczególnie w przypadku nieco starszych dzieci, które po prostu potrzebują więcej przestrzeni. Przykładowo przekątna maty edukacyjnej Tropicana to około 100 cm, co będzie odpowiednią wielkością nawet dla 6-miesięcznego niemowlaka. Istnieje też wiele produktów 80- czy nawet 60-centymetrowych, które sprawdzą się przede wszystkim w przypadku mniejszych dzieci.

Share this post

Comments (2)

 • Bajeczna Mamuśka Reply

  Taka mata edukacyjna to super sprawa! 🙂

  26 stycznia, 2021 at 8:41 am
  • admin Reply

   Miło nam to słyszeć 🙂

   2 lutego, 2021 at 12:37 pm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *