Dla dziecka najlepszym placem zabaw jest podłoga. To tam może poznawać świat z innej perspektywy, niż z ramion rodzica. Żeby malec był całkowicie bezpieczny, należy mu jednak zapewnić odpowiednią przestrzeń do rozwijania swoich zdolności. Mata edukacyjna od Kinderkraft sprawdzi się w tej roli znakomicie. Nie tylko zapewni dziecku wygodne miejsce do zabawy, ale także umożliwi mu komfortowe ćwiczenia (np. podnoszenie głowy, naukę raczkowania czy wstawania). Twój maluch nie lubi leżeć na brzuchu? Zachęć go do tej aktywności przy pomocy jednej z naszych ciekawych mat edukacyjnych!

Klasyczne maty edukacyjne dla niemowląt

Maty edukacyjne dla dzieci pozytywnie wpływają na rozwój malucha. Wspierają go zarówno w zakresie sensorycznym, jak i ruchowym. To element wyprawki, który zapewnia rozwój poprzez zabawę. Jest to szczególne ważne dla małych dzieci, które uczą się nowych rzeczy codziennie. Do mat edukacyjnych dołączane są pałąki z zabawkami – często znajdziesz wśród nich szeleszczące lub grzechoczące elementy oraz lusterka i miękkie, piszczące książeczki. Pałąki można odczepić: wtedy mata edukacyjna idealnie nadaje się dla niemowlaków, które nie potrafią jeszcze sięgać przed siebie rączkami. Mata edukacyjna od Baby Tiger jest niezwykle miękka, dzięki czemu leżenie na podłodze nie będzie dla malucha nieprzyjemne czy bolesne. Zdejmowane zabawki zajmą Twoje dziecko na dłużej, a Tobie pozwolą odetchnąć na kilka minut. Kontrastowa mata edukacyjna z lusterkiem i ścianką (zwierzaki) dodatkowo będzie rozwijać wyobraźnię dziecka, a rodzicom da dużo inspiracji do opowiadania nowych historyjek.

Maty edukacyjne – od kiedy używać?

Rodzice często zastanawiają się jaka mata na podłogę dla dziecka będzie najlepsza i od kiedy można ich używać. Wszystko zależy jednak od produktu – mata puzzle zwykle nadaje się dla dzieci od kilku miesięcy, z kolei miękkie maty z funkcją kojca i pałąkami z zabawkami można kupić dla dzieci od pierwszych tygodni życia. Maty edukacyjne wykonywane są z bezpiecznych materiałów, jednak najwięcej wsparcia w rozwoju zapewniają dziecku około 4. miesiąca życia. Właśnie wtedy malec zaczyna się interesować zawieszonymi nad głową zabawkami czy kontrastowymi obrazkami.

Jeżeli szukasz maty edukacyjnej, która wspomoże Twojego maluszka w rozwoju, a Tobie da chwilę wytchnienia, to przejrzyj ofertę naszych mat na podłogę dla dzieci! Na pewno wybierzesz najlepszy dla siebie i swojego dziecka model.